پنج شنبه, 27 تیر 1398

مجری طرح جامع آب وضعیت پیشرفت پروژه های توسعه ای تعریف شده در شرکت ملی صنايع مس را بسیار خوب ارزیابی کرد.

حمیدرضا سیف مجری طرح جامع آب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مس پرس درباره پیشرفت پروژه های تعریف شده در شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:

توسعه واحدهای تولیدی با رویکرد تامین آب برای واحدها و طرح های توسعه ای شرکت و همچنین رویکرد مدیریت انباشت باطله در سال 81 در مجتمع مس سرچشمه کلید خورد.

وی درخصوص رویکرد مدیریت انباشت باطله افزود: باطله تولید شده در کارخانه تغلیظ آب زیادی همراه داشته که بعد از آبگیری کامل، آب بازیافتی به چرخه تولید بازگردانیده می شود و در نهایت باطله باقیمانده نیز در پشت سدها انباشته خواهد شد.
مجری طرح جامع آب شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه بحث سدسازی، خطوط انتقال آب و باطله و ساخت ایستگاههای پمپا‍‍ژ به عنوان پروژه های طرح جامع برای توسعه واحدها محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: زمانی که این طرح ها در مجتمع مس سرچشمه به مرحله اجرا درآمدند یکسری پروژه های موقت و زود بازده و یکسری نیز به صورت پروژه های بلند مدت در نظر گرفته شد.
وی از در دستور کار قرار گرفتن بهره برداری از پروژه های سدسازی، تیکنرهای با ته ریز خمیری، انتقال نیرو و اصلاح ایستگاههای پمپاژ تا آخر سال جاری خبرداد و گفت: مجموعه کارهایی که باید در خصوص توسعه فاز دوم مجتمع مس سرچشمه صورت می گرفت 2 سال قبل افتتاح شد که پس از گذشت این مدت از آغاز پروژه ها بهره برداری از آنها تا آخر سالجاری در دستور کار اصلی شرکت ملی مس قرار گرفته است.
وی همچنین درخصوص پیشرفت پروژه های مجتمع مس سونگون نیز اظهارداشت: در حال حاضر پروژه های زیادی برای توسعه مجتمع مس سونگون تعریف شده که با اجرای این پروژه ها در جهت توسعه فاز دوم مجتمع، در آینده بسیار نزدیک شاهد توسعه چشمگیر طرح های تعریف شده خواهیم بود.
سیف با اشاره به اینکه برای توسعه مجتمع مس سونگون 15 پروژه تعریف شده است از افتتاح تعدادی از این طرح ها تا آخر سال 92 خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها بدون وقفه در حال انجام بوده که بخش عمده آن دقیقاً مرتبط با کارخانه تغلیظ 2 سونگون است که از جمله آنها طرح ایستگاه پمپاژ آب ستارخان به مجتمع، احداث مجموعه خطوط انتقال آب برگشتی، ساخت پانتون و ساخت مخازن مورد نیاز در این مجتمع است.

تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۳۰  |  ساعت: ۸ : ۱۲

متن نمونه در کپی رایت